KURUMSAL
» Hakkımızda

Ürüm Bildirimleri

Firmamız fason olarak yada daha önce yaptırmış olduğunuz ürünler ile ilgili sağlıkbakanlığı bildirimi ürünbilgi dosyası hazırlama ve ürün testleri ile ilgili hizmetleri sağlamaktadır.

Kozmetik ürünler için ürün bilgi dosyası 1223/2009/EC sayılı AB Kozmetik Düzenlemesine göre 5324 sayılı Kozmetik Kanunu gereğince ürün piyasaya sürülmeden önce hazırlanması zorunludur. 

 

Challenge test

 (tarama-zorlama testi) (Koruyucu Etkinlik) kozmetik ürünlerin içeriğinde kullanılan koruyucunun  antimikrobiyal etkinliğini belirlemek için gereklidir. Kozmetik ürün raf ömrü ve kullanım süresince mikrobiyal kontaminasyon içermemelidir. Kozmetik ürünler birçok formülasyona sahiptir. Formülasyondaki bileşenler koruyucunun etkisinin olumlu veya olumsuz etkileyebilirler.  

 

Mikrobiyolojik test 

kozmetik ürünler için zorunlu analizlerdir. Özellikle, kozmetik ürünlerin içeriğindeki bileşenler mikroorganizma kontaminasyonu açısından risk taşırlar. Mikroorganizmalar, çevresel faktörlerden de etkilenmektedirler. Kozmetik ürünlerin içerikleri,  pH'ları ve içeriklerinde ki yüksek su oranlarından dolayı mikroorganizmaların üremesine uygun ortam oluşturmaktadırlar. Kozmetik üreticileri piyasaya güvenli ürün sunmak zorundadır, bu nedenle ürünlerinin mikrobiyolojik kalitesine önem vermesi gerekir. 

 

Formülasyon desteği

İş ortaklarımızın sorunlarına her zaman mutlak çözüm odaklı yaklaşıyor, en kısa sürede başarı ile çözümlüyoruz. Konusunda lider tedarikçilerimizin yardımıyla global kozmetik ve ilaç formülasyon trendlerini önceden belirliyor, Türkiye’deki iş ortaklarımız ile eş zamanlı paylaşma fırsatı yakalıyoruz. Bu sayede; oluşturmuş olduğumuz geniş formülasyon arşivimizi sıklıkla güncelliyor, yeni trendler çerçevesinde yenilikçi ve inovatif ürün önerilerini iş ortaklarımızla paylaşıyoruz.

 

                    0.18